Akademia Paznokcia, Aktualności, Artykuły, editor-picks, Must Read
0

Klasyka zawsze na topie

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Wiedzą to stylistyki i ich klientki, które coraz częściej stawiają na klasyczne lakiery do paznokci. Jedną z najnowszych tego typu propozycji na rynku jest wegańska linia PURE polskiej marki Yokaba.

 

Powrót lakierów klasycznych jako topowych produktów nie wynika tylko z modowych trendów. Powodem są m.in. reakcje alergiczne występujące po stosowaniu hybryd, z którymi boryka się wiele osób. Alergię może wywołać praktycznie każdy związek chemiczny, z którym mamy styczność. Jest to sprawa bardzo indywidualna. Uczulenie może wystąpić już po pierwszym użyciu kosmetyku, jak i po wieloletnim jego stosowaniu. Jak zatem odejść od lakierów hybrydowych, a jednocześnie dalej móc bawić się kolorami na dłoniach? Bezpieczniejszym rozwiązaniem i chwilą oddechu dla płytki paznokcia stają się wtedy lakiery klasyczne. Produkty z linii PURE marki Yokaba w ~80% opierają się na składnikach pochodzenia naturalnego i oparte są na formule wegańskiej. Yokaba kładzie szczególny nacisk na jakość oferowanych kosmetyków. Każdy produkt poddawany jest badaniom dermatologicznym, restrykcyjnym testom i wymogom kontrolnym.

Linia Pure oferuje m.in. Pure Care Base. Ta innowacyjna baza optycznie wygładza nierówności płytki i zwiększa przyczepność lakieru klasycznego, wydłużając jego trwałość. Zawiera wysoko skoncentrowane cząsteczki mineralne, które uzupełniają ubytki w naturalnej płytce, wypełniając je i nadając płytce naturalny i zdrowy wygląd . Zawarty w bazie kompleks roślinnych komórek macierzystych i mieszanka witamin wspomagają pracę naturalnych antyoksydantów i walkę z wolnymi rodnikami, dzięki czemu zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się paznokci. Wzbogacona filtrami UV formuła przeciwdziała również odbarwieniom i żółknięciu płytki paznokcia. Dodatkowo baza działa jak preparat zwiększający przyczepność, zapewniając lepszą adhezję koloru i wydłużając jego trwałość. Pozostawia satynowe i delikatne wykończenie i może być stosowana również samodzielnie jako odżywka wzmacniająca.

 

Gama kolorystyczna lakierów klasycznych to aż 22 odcienie Pure Vegan Nail Lacquer. To nowoczesny, naturalny i wytrzymały produkt, który jest efektem nowych rozwiązań technologicznych. Dzięki swojemu składowi, specjalnie opracowanemu z surowców wyselekcjonowanych ze względu na ich naturalne pochodzenie, lakier jest wytrzymały i szybko schnie. Kremowa i delikatna konsystencja zapewnia krycie już od pierwszej warstwy, co sprawia, że produkt jest wydajny i zapewnia maksimum zadowolenia użytkownikowi.

Składniki Pure Vegan Nail Lacquer wytwarzane są z biomasy roślinnej, takiej jak buraki i trzcina cukrowa, a delikatna dla paznokcia formuła zawiera rozpuszczalniki pochodzenia organicznego i plastyfikator, który zapewnia masie elastyczność i wodoodporność. Dzięki takiej selekcji otrzymujemy lakier wyróżniający się wspaniałym naturalnym połyskiem i trwałością.

Aby uzyskać jak najtrwalszy efekt, stylizację należy dopełnić topem. Pure Shine Top to innowacyjny i nowoczesny preparat oparty na nowej technologii łączącej w sobie najlepsze zalety lakierów klasycznych oraz topów światłoutwardzalnych. Wzbogacony został dodatkiem skoncentrowanego oligomeru, który utwardza się pod wpływem naturalnego światła, znacznie wydłużając trwałość manicure. Stabilna receptura zachowuje równowagę między ultra szybkim czasem schnięcia, a zabezpieczającą manicure ochronną strukturą. Żywica akrylowa nowej generacji oraz krystalicznie czysta, delikatna formuła na bazie nitrocelulozy nadaje paznokciom olśniewający blask, który utrzymuje się bez skazy przez 6 dni. Odpowiednia konsystencja Pure Shine Top zapewnia możliwość modelowania paznokcia i tworzy powierzchnię perfekcyjnie odbijającą światło. Mimo swojej trwałości, jest łatwo usuwalny przy pomocy zwykłego zmywacza do paznokci, zachowując zalety klasycznego topu.

Yokaba oferuje także inne serie wegańskich kosmetyków: delikatne lakiery hybrydowe, hybrydy żelowe, linię produktów do pielęgnacji paznokci, a także do pielęgnacji ciała, dłoni i stóp, produkty uzupełniające oraz akcesoria i narzędzia przyjazne środowisku naturalnemu.

Cała filozofia działalności marki Yokaba opiera się na minimalizacji ryzyka negatywnego wpływu na otoczenie. Począwszy od doboru surowców, po materiały recyklingowe używane w logistyce. Zamiast pochodnych przemysłu petrochemicznego (olei mineralnych, wazeliny, itp.) w składzie kosmetyków wykorzystano naturalne oleje i emolienty. W peelingach natomiast zamiast mikroplastiku, użyto naturalnego ścierniwa, jak cukier czy proszek z łodygi bambusa. We wspomnianych wcześniej tradycyjnych lakierach syntetyczne rozpuszczalniki zastąpiono substancjami pozyskiwanymi z buraków cukrowych i trzciny cukrowej.

Kosmetyki Yokaba zawierają bardzo duże procentowe ilości składników naturalnych, a zasadnicza większość z nich z nich to w 100% wegańskie produkty. Oferowane produkty wzbogacone są naturalnymi olejkami, ekstraktami roślinnymi oraz witaminami.

Marka przywiązuje także dużą wagę do opakowań, by były jak najbardziej ekologiczne. Jeżeli konieczne jest wykorzystanie plastiku, co wynika ze specyfiki danego produktu, stosowany jest np. HDPE, który w 95% jest poddawany ponownemu przetworzeniu. Yokaba wykorzystuje też takie materiały, które są już po recyklingu. Wysyłki realizowane są w tekturowych opakowaniach, bez syntetycznych wypełniaczy. Pusta przestrzeń w paczkach uzupełniana jest ekologicznym tekturowym wkładem, uzyskanym na specjalnej do tego celu maszynie.

Kosmetyki Yokaba powstały z pasji, doświadczenia z ekologicznym podejściem. A przede wszystkim z myślą o klientach i ich potrzebach.