Akademia Paznokcia, Aktualny numer, Artykuły, editor-picks, Must Read
0

Nailboutin – Jak dobrze wykonać najmodniejszą stylizację sezonu?

Nailboutin – Jak dobrze wykonać najmodniejszą stylizację sezonu?

Paznokciowe trendy czerpią pełnymi garściami praktycznie z każdej dziedziny. Czasem inspiracje rodzą się w nietypowych wręcz absurdalnych okolicznościach, a czasem wypływają z tych bardziej oczywistych źródeł np. świata mody. Tak było w wypadku Nailboutin? trendu inspirowanego obuwiem jednego z czołowych projektantów. Pana od czerwonej podeszwy buta nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten typ obuwia stanowi obiekt pożądania tysięcy kobiet na całym świecie! Poniżej możecie dowiedzieć się jak wykonać perfekcyjnego Nailboutin!

Liczy się wnętrze
Bez dobrych fundamentów ani rusz. Dlatego właściwe przygotowanie stylizacji Nailboutin zaczyna się w momencie tworzenia szkieletu. Nie ma tu miejsca na błędy czy niedoskonałości. Szkielet musi być położony idealnie. Dlaczego? Jeżeli na źle położony żel budujący nałożymy kolor lub zdobienie i zabudujemy, a potem elegancko spiłujemy to może dojść do sytuacji, w której wypiłowując boki przy tzw. wolnym stresie paznokcia przepiłujemy kolor. Nasza pomyłka może się ujawnić nawet dopiero po kilku tygodniach, gdy Klientka wróci do nas na kolejną wizytę! Niezłe faux pas? Budując szkielet koniecznie pamiętajmy więc o odpowiednim podłożeniu formy, tak aby uniknąć potem problemów przy budowaniu i malowaniu paznokcia.

Z wyczuciem
Mimo, iż Nailboutin wydaje się wyjątkowo prosty i elegancki, to jego stworzenie jest już bardziej skomplikowane. Szczególnie gdy kontrast między odcieniem na wierzchu, a podeszwą jest znaczący. W trakcie malowania należy zwrócić szczególną uwagę na tzw. linię włosa paznokcia. W żadnym wypadku nie może ona być zbyt szeroka! Siłą Nailboutin jest harmonia, którą należy zachować. Linia pomiędzy kolorami musi być więc perfekcyjnie zaznaczona. I o tym również decyduje odpowiednie przygotowanie szkieletu naszej stylizacji. Chcąc uniknąć falbanek na linii łączenia kolorów należy zwrócić uwagę na perfekcyjne spiłowanie paznokcia.

Składniki i wykonanie
Oprócz doboru odpowiednich kolorów do stylizacji bardzo istotny jest wybór właściwego żelu do stworzenia szkieletu. W końcu to podstawa udanej stylizacji! W wypadku Nailboutin ważne jest to, aby był to żel transparentny. Zależy nam, aby w żaden sposób nie zaburzyć wyglądu koloru, który zostanie położony potem na szkielet. Właściwym wyborem będzie więc np. żel Take Your Time, który oprócz swej idealnej przezroczystości cechuje się jeszcze wyjątkową twardością. Wybierając żel budujący natomiast nie mamy już aż takich ograniczeń. Może to być zarówno produkt transparentny jak i kolorowy. Nieważne więc, czy będzie to Perfect Clear czy Easy Shape Light Rose ? to co istotne to komfort pracy. Możecie więc, tworząc Nailboutin, śmiało wybrać swój ukochany żel z oferty Indigo!

Zainspiruj się!
Poniżej lista 10 zjawiskowych propozycji na idealne połączenia, które możecie wykorzystać tworząc własne stylizacje Nailboutin!