Must Read, Relacje, Wydarzenia
0

Marka Semilac wspiera przedsiębiorcze kobiety

Marka Semilac wspiera przedsiębiorcze kobiety

Panie kupując jeden z trzech lakierów hybrydowych ze specjalnej kolekcji wprowadzonej w ramach kampanii All In My Hands, mogły wspierać przyszłe stylistki paznokci w rozwoju kariery zawodowej, ponieważ część kwoty ze sprzedaży każdego z produktów przekazywana była na zorganizowanie warsztatów na uczelniach wyższych dla studentek kierunków kosmetycznych oraz konkurs grantowy dla najambitniejszych. Wyróżnikiem serii trzech produktów charytatywnych stało się ich oryginalne opakowanie ? na etykietach znalazł się wizerunek skrzydeł ? symbol uskrzydlania kobiet.

Limitowana seria All In My Hands została przyjęta przez rynek z ogromnym entuzjazmem. Panie poprzez zakup lakierów solidaryzowały sie z innymi kobietami. W trakcie trwania programu zwiększono produkcję limitowanych lakierów. Świadczy to o sporej chęci kobiet do wzajemnego wsparcia. Punktem wyjścia podczas tworzenia założeń kampanii All In My Hands były wyniki badań opublikowane przez Nespertę, w raportach dotyczących sytuacji Polek na rynku pracy: ubiegłorocznego ?Kobiety współPRACUJĄCE? i nowej edycji dokumentu ?Polki w pracy?. Badania przeprowadzono na grupie Polek posiadających zróżnicowane doświadczenie zawodowe. Wyniki raportu wskazały, że panie mimo przeświadczenia o swoich wysokich kompetencjach, mają obawy przed założeniem i prowadzeniem własnej firmy. Jako główną przyczynę badane podały m.in. brak środków finansowych, ale także strach przed niepowodzeniem.
Ponadto, spora część respondentek wskazała, że w miejscu pracy stawia na rywalizację z innymi kobietami. A w odpowiedziach dotyczących preferowanych współpracowników czy przełożonych ? część kobiet woli w tej roli mężczyzn, co wciąż powiela stereotypy płciowe. Kampania All In My Hands odpowiada na potrzeby społeczne, które wykazały wyniki raportu, zarówno z zakresie krzewienia kobiecej solidarności jak i zachęcania Pań do niezależności zawodowej.

Charytatywny konkurs grantowy
W ramach akcji All In My Hands został także przeprowadzony konkurs grantowy. Każda uczestniczka warsztatów mogła zawalczyć o nagrodę w wysokości: 5 000, 3 000 i 2 000 złotych, która w założeniu ma jej pomóc w rozpoczęciu i rozwinięciu własnej działalności lub pozwoli podszkolić swoje umiejętności.
Zadaniem konkursowym było przygotowanie biznesplanu, opisującego koncepcję własnego biznesu z branży beauty, który miał uwzględniać m.in. takie elementy, jak: istotę działalności, charakterystykę klienta, charakterystykę segmentu rynku, budowanie relacji czy strumienie przychodów oraz strukturę kosztów i zysków. Biznesplany były poddane ocenie ekspertów?praktyków pod względem kompletności biznesplanu, spójności jego poszczególnych elementów oraz realności założeń.
Laureatkami konkursu charytatywnego zostały kolejno: Izabela Anna Peskowska z Wrocławia, Zuzanna Przybylak z Poznania oraz Karolina Bazan z Warszawy. Autorki najbardziej innowacyjnych biznesplanów, dzięki otrzymanym środkom, będą mogły dalej rozwijać swoje skrzydła.