Relacje, Wydarzenia
0

Dzień Stylisty Paznokci – relacja

Niemal każda grupa zawodowa ma swoje święto. Dlaczego inaczej miałoby być w przypadku pracujących w naszej branży? Wychodząc z tego założenia oraz posiłkując się treścią ankiet wypełnianych przez stylistów, zgłaszających potrzebę uczczenia faktu popularności naszego fachu, postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom, i 12 czerwca ogłosiliśmy Dniem Stylisty. Obchody pierwszego w historii Dnia Stylisty miały miejsce w siedzibie Akademii Paznokcia Euro Fashion w Pruszczu Gdańskim. Przybyli goście, których liczbę szacujemy na ok. sto osób, mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez pracowników redakcji AP. Spotkanie towarzyszyło kolejnym edycjom dobrze znanych w branży paznokciowej wydarzeniom:

  • V Międzynarodowemu Seminarium Akademii Paznokcia,
  • VIII Otwartym Międzynarodowym Mistrzostwom Pink & White,
  • IX Międzynarodowym Mistrzostwom Nail Art.

Ten szczególny dzień zaczął się od darmowego szkolenia z manicure hybrydowego. Osiem uczestniczek, które zgłosiły się jako pierwsze, już o 8.00 rano pod czujnym okiem Beaty Kamińskiej, Dyplomowanej Instruktorki Akademii Paznokcia, próbowało swoich sił w tej właśnie metodzie. Panie błyskawicznie przyswoiły wiedzę teoretyczną oraz bardzo szybko opanowały technikę. Podczas ćwiczeń Stylistki zachwycały się kolorystyką produktów NSI, Ra Nails, EF Exclusive oraz niezwykłą prędkością utwardzania tych produktów w lampie ledowej.

Ważnym punktem obchodów naszego święta było V Międzynarodowe Seminarium Akademii Paznokcia, które gościło: Aleka ?Alek’s Mad Mind Concept? (Włochy), Emilię Kossakowską (Polska), Virginię Dolle (Francja), Olenę Holokoz (Ukraina). Dodatkową atrakcją było losowanie, za pośrednictwem którego co ok. 2 godziny przyznawaliśmy nagrody rzeczowe ufundowane przez , NSI, Color Club, EF Exclusiv, Ra Nails oraz ?Kosmetykę Profesjonalną?.

Wszystkie dłonie, które zdobiły zapierające dech w piersiach stylizacje zostały sfotografowane i zostaną zaprezentowane w ?Akademii Paznokcia?. Stylistka, której paznokcie okażą się najpiękniejsze, otrzyma w prezencie darmowe szkolenie instruktorskie.

Podczas spotkania można było przetestować produkty do paznokci czołowych marek. Jeżeli po wypróbowaniu któryś z nich szczególnie przypadł do gustu, można go było nabyć z rabatem, które tego dnia w sklepie Euro Fashion rozdawaliśmy hojną ręką. Prowadziliśmy również akcję promocyjną w ramach której mnóstwo produktów można było kupić za 12 zł. Wszystko to, aby uczcić pierwszy Dzień Stylisty.
Dzień Stylisty, czyli Wasze, drodzy Czytelnicy, święto, nie mogło obejść się bez tortu i symbolicznej lampki szampana. Wypiliśmy zdrowie wszystkich Stylistów.

Na zakończenie spotkania rozlosowana została nagroda główna: romantyczny weekend dla dwojga w jednym z najmodniejszych i najbardziej ekskluzywnych Spa w Trójmieście. Zwyciężczyni była bardzo zadowolona, choć nie do końca mogła uwierzyć w wygraną. Życzymy jej i jej drugiej połowie udanego wypoczynku i relaksu. Mamy nadzieję, że podczas odprężającej kąpieli w hotelowym jacuzzi zwyciężczyni loterii czytać będzie najnowszy, 35. numer ?Akademii Paznokcia?.

Czy Dzień Stylisty na stałe wejdzie do naszych kalendarzy? To tak naprawdę zależy od Was. My sądzimy, że to zwyczaj, który warto kultywować. W końcu salony stylizacji na dobre zagościły w życiu Polek i Polaków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaczęto nas postrzegać nie tylko jako liczną grupę zawodową, ale także jako małą, dobrze zorganizowaną społeczność, która ma nawet swoje święto.