Relacje, Wydarzenia
0

TARGI SALON WIOSNA 2012 JUŻ ZA NAMI

25-26 lutego w Hali Expo XXI odbyły się 32. największe targi kosmetyki profesjonalnej Salon Wiosna 2012.

Podczas dwóch weekendowych dni gościliśmy ponad 140 firm nie tylko z Polski ale i z zagranicy, m.in. z USA, Szwecji, Izraela, Łotwy, czy Hiszpanii. Dzięki takiej różnorodności wszyscy odwiedzający mogli spojrzeć na kosmetykę i kosmetologię z wielu punktów widzenia. Firmy zagraniczne prezentowały swoje rodzime produkty, a tym samym i narodowe podejście do pielęgnacji zdrowia i urody.

Kosmetyczki mogły zapoznać się z nowościami i trendami wiosennymi, wykonać zabiegi pielęgnacyjne, spróbować nowych rozwiązań sprzętowych i produktowych.

Firmy udostępniały swój asortyment dla wszystkich odwiedzających. Zainteresowane Panie mogły przedłużyć sobie rzęsy, zrelaksować się w kapsule SPA, wykonać zabieg odmładzający na twarz, czy skorzystać z depilacji lub makijażu permanentnego. I to tylko część atrakcji jakie czekały na kosmetyczki podczas Salonu Wiosna.

Na pewno wielkim wydarzeniem Międzynarodowego Kongresu kosmetycznego i targów był niedzielny poranek przywitam odwiedzających i wystawców podniosłym wydarzeniem. Na targi przybyli goście specjalni: Ambasador Republiki Chorwacji Ivan del Vechio oraz b. Ambasador Indii Chandra Mohan Bhandari. Jego Ekscelencja Ambasador Bhandari opowiadał o jodze i ayurvedzie jako sposobie na zdrowie życie i walkę ze stresem. Natomiast Ambasador Republiki Chorwacji przybliżył gościom temat co raz bardziej popularnej winoterapii, opowiedział również o chorwackich winach. Po uroczystym otwarciu drugiego dnia targów nastąpił specjalny toast za pomyślność naszych krajów najlepszym winem chorwackim Graśeviną Lodową.

Doskonale sprawdziły się również wszystkie nowości, jakie pojawiły się na wiosennych targach. Kącik malucha był oblegany przez milusińskich, których mamusie odwiedzały w tym czasie stoiska kosmetyczne. Podobnie tablica ogłoszeń. W Informacji targowej pozostawiono kilkadziesiąt CV, które będą rozesłane do wszystkich Wystawców. Pozwoli to aktywować wiele stanowisk pracy dla kobiet.

Dzięki transmisjom on-line oraz relacjom na facebooku i innych portalach społecznościowych targi Salon Wiosna obejrzało ponad 21 tysięcy internautów. Odwiedzające targi Panie równie ochoczo brały udział w castingu filmowym. Mamy już informacje, iż przynajmniej jedna uczestniczka będzie miała możliwość wypróbowania swoich sił na planie filmowym.

Salon Wiosna to również część edukacyjna. W trakcie dwóch dni targowych zanotowaliśmy obecność 21 uczelni i placówek szkolnych, a Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny odwiedziło ponad 900 osób. Podczas Kongresu największym powodzeniem cieszyły się wykłady dotyczące zdobienia paznokci, pielęgnacja cery dojrzałej, aparaturowe metody pielęgnacji ciała, masaże oraz wykład dotyczący winoterapii. Na wykładach gości specjalnych tj. Valentiny Denisenko (Ukraina) oraz Chandry Mohana Bhandariego (Indie) gościło ponad 100 słuchaczy.

Edukacja to również mistrzostwa. Tegoroczne XI Mistrzostwa Polski Nail Design zwyciężyła Agnieszka Kuśmierek w kategorii żel, drugie miejsce zajęła Magdalena Sawica, a trzecie Magdalena Żuk. W kategorii akryl pierwsze miejsce zajęła Joanna Nawrocka, drugie Joanna Lużyńska, trzecie Anna Śledź. Fundatorami w mistrzostwach byli: Akademia Paznokcia, Euro Fashion, La Famme, Peggy Sage oraz LCN Concept, a także Jo Li. Nagrodą główną był wyjazd do Düsseldorfu na Mistrzostwa International Nail Championship 2013 ufundowany przez ZP-WKP.

W sobotę odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Uczelni Szkół Kosmetycznych i Wizażu Gold Star of Make Up. Do mistrzostw zgłosiło się ponad 100 chętnych z placówek szkolnych w całej Polsce, z czego Organizatorzy wybrali 21 najlepszych zawodników. Jury w sobotę wyłoniło najlepszych. Pierwsze miejsce zajęła Sabina Grudzień i jej ?Alicja po drugiej stronie lustra?, w której postać wcielił się niestandardowo mężczyzna. Drugie i trzecie miejsce zajęły Bogna Borek i Agnieszka Rosińska. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki, dlatego Jury przyznało również pierwsze wyróżnienie dla Żanety Krzywdy oraz drugie wyróżnienie dla Agnieszki Gugały. Nagrody w mistrzostwach ufundowali: ZP-WKP, Wioletta Wypijewska, DJR Polska ? dystrybutor marki Barbicide oraz Silcopad, Glazel Visage, Kryolan City Warszawa, magazyn Make-up Trendy, magazyn Make-up International, Giant, Lewanowicz, Kama Bork, Sylwia Reda.

W niedzielę na Salonie Wiosna po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Makijażu Permanentnego Long-Time-Liner. Zwyciężczynią została Pani Anna Maria Maciejewska, drugie miejsce zajęła Anna Magnuska. Jury postanowiło trzecim miejscem uhonorować dwie uczestniczki – Irenę Martyniuk oraz Monikę Regucką. Nagrody w mistrzostwach ufundowała Supernova oraz ZP-WKP.

Koniec targów, jak zawsze uwieńczył Konkurs dla Kosmetyczek. Nagrodę główną już po raz drugi w historii targów zdobył mężczyzna Pan Marian Śliwiński.

Na scenie targów Salon Wiosna odbyły się liczne pokazy i prezentacje m.in. pokaz body paintingu, pokaz tatuażu, występ zespołu Ettexor i wokalisty Nowatora, pokaz sukien ślubnych Sylwii Redy, czy show fryzjerskie stylisty fryzur Wojciecha Myszczyszyna, a także niezapomniany pokaz charakteryzacji ?Między niebem a piekłem. Królowa otchłani? zorganizowany we współpracy z magazynem Make-up Trendy i charakteryzatorem Czarkiem Kostrzewskim. Organizatorzy Salonu Wiosna nie zapomnieli również o zdrowiu kobiety. Dlatego podobnie jak jesienią odbyła się akcja profilaktyczna ?Cytologia – chwila, która ratuje życie w każdym wieku? pod patronatem WOKU oraz portalu Menopauza.pl.

Salon Wiosna 2012 dzięki swojej wyjątkowości i nowościom na pewno zapadnie w pamięci wszystkim Wystawcom i Odwiedzającym.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział i już dziś zapraszają na targi Salon Jesień 2012, 13-14 października 2012.