Archiwalne, Wydarzenia
0

XIII Polskie Mistrzostwa Zdobienia Paznokci NAIL ART POLAND 2010?

3 października 2010 podczas Targów Fryzjersko-Kosmetycznych Uroda w Gdańsku odbyły się XIII Polskie Mistrzostwa Zdobienia Paznokci NAIL ART POLAND 2010? organizowane przez Akademię Paznokcia Euro Fashion oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Tegoroczną mistrzynią tych najbardziej prestiżowych w Polsce mistrzostw artystycznego zdobienia paznokci została Joanna Rozwadowska pokonując 15 uzdolnionych konkurentek.

Zadaniem uczestników było wykonanie zdobienia obu dłoni zgodnie z obowiązującym tematem. Mimo bardzo mroźnego tematu jakim była WYPRAWA POLARNA atmosfera mistrzostw była bardzo gorąca. Nie dało się nie zauważyć wysokiego poziomu uczestników, nie tylko po estetycznych i drobiazgowych figurkach umocowanych na paznokciach, ale również po wspaniałych strojach skrupulatnie dobranych do tematu. Dopełnieniem trudnych technicznie paznokci był body painting widoczny na ciałach modelek.
Stylistów oceniało wykwalifikowane jury w składzie:

  • Sylwia Woś Malissa– przewodnicząca jury, Międzynarodowy Dyplomowany Instruktor, Juror krajowych i zagranicznych mistrzostw Przedłużania i Zdobienia Paznokci. Dyrektor artystyczny i edukacyjny załogi Euro Fashion w Polsce i za granicą. Redaktor Naczelna pisma Akademia Paznokcia i Nail Art.
  • Marta Konkel – trener, Astra Nails Polska,
  • Sylwia Peretko – Opiekun marki PePooNails, vice mistrzyni Polski Nail Art
  • Emilia Kossakowska -Instruktor i wykładowca Europejskiego Studium Stylizacji Paznokci
  • Emilia Quell – Mistrzyni Europy Nail Art Emilia Internationails
  • Joanna Lużyńska – Instruktor ABC NAILSTORE INTERNATIONAL,Mistrzyni Europy Nail Design 2008,Mistrzyni Polski Nail Design 2010, 2008, 2007, 2006,Międzynarodowa Mistrzyni Nail Design Czech 2005
  • Izabela Stelmaszyk – Właściciel firmy IMS, Instruktor i główny szkoleniowiec
  • Ewa Woś Wasilewska – Redaktor Naczelna pisma ?Paznokcie?

Po długich i wyczerpujących naradach, w których sędziowie brali pod uwagę kilka istotnych kryteriów: zgodność z tematem, kompozycja i kolorystyka zdobienia, oryginalność pomysłu, technika, wrażenie ogólne oraz efekt końcowy, zostali wyłonieni najlepsi styliści – artyści:

I miejsce Joanna Rozwadowska, Gdańsk

II miejsce Anna Pustelnik, Tychy

III miejsce Monika Kupień, Gdańsk

Wyróżnienie trafiło do rąk Pauliny Pastuszak, Kraków.

Wszystkie osoby będą reprezentowały Polskę w Międzynarodowych Mistrzostwach Zdobienia Paznokci już w listopadzie w Warszawie.

Sponsorem nagród rzeczowych byli: NSI, Color Club, ImpressioNails, BioCreative, Ra Nails, Christrio, Octopus, portal internetowy www.kuferki.eu, natomiast nagrodę pieniężną ufundowała Firma Euro Fashion.

Serdecznie gratulujemy!